Mgsm.dzs.pl Świat telefonów komórkowych

Pamięci zewnętrzne

Firma Verbatim wprowadza na rynek kilka nowych produktów. Wśród nich znajdują się karty CompactFlash z linii "PRO Series", karty SDHC klasy 6 oraz uniwersalny czytnik kart pamięci.Linia kart CompactFlash "Pro Series" zawiera w sobie karty o pojemnościach 2, 4 i 8 GB. Karty charakteryzują się maksymalną prędkością transferu danych rzędu 45MB/s i kosztują odpowiednio 59, 119 i 179 euro. Verbatim rozpoczął również sprzedaż karty SDHC (Secure Digital High Capacity) klasy 6 o pojemności 8 GB w cenie 79 euro. W pierwszym kwartale przyszłego roku pojawić się zaś mają podobne karty o pojemnościach 16 i 32 GB oraz karty MicroSDHC o pojemnościach 4 i 8 GB. Wraz z nowymi nośnikami pamięci, Verbatim uruchomił sprzedaż uniwersalnego czytnika obsługującego karty SecureDigital, miniSD, MultiMedia, Reduced Sized MultiMedia, SmartMedia, CompactFlash, Memory Stick i Microdrive oraz kompatybilnego również z formatem SDHC.


SanDisk zapowiedział wczoraj sprzedaż nowych, określanych mianem najmniejszych na świecie, kart pamięci typu flash o pojemności 6 i 8GB. Jednocześnie producent ogłosił dostępność nowej Memory Stick Micro (M2) Card 4GB.

Sześcio- i ośmiogigowe microSD High Capacity (microSDHC) są skierowane głównie do producentów komórek oraz operatorów telefonii komórkowej, jako karty mające się wpasować idealnie w coraz bardziej rozwijający się rynek multimediów. Połączenie telefonów komórkowych z odtwarzaczami plików muzycznych i wideo, z funkcjami przenośnych komputerów i zaawansowanych aparatów cyfrowych aż prosi się o rozwijanie możliwości kart pamięci. SanDisk stanął naprzeciw potrzebom konsumentów. Nowa karta microSDHC 8GB jest w stanie pomieścić ponad 2000 utworów muzycznych lub 5000 zdjęć wykonanych w wysokiej rozdzielczości. Wejście kart na rynek planowane jest na koniec tego roku.

Drugą z niespodzianek producenta jest czterogigowa karta Memory Stick Micro M2 stworzona z myślą o nowej linii, zapowiedzianych niedawno, telefonów Sony Ericssona. Format M2 jest wynikiem współpracy obu firm. Ta mała karta, mierząca zaledwie 15mm x 12.5mm x 1.2mm, jest drugim, po wcześniej wspomnianych, najmniejszym nośnikiem na świecie. Nowej Memory Stick Micro możemy spodziewać się jeszcze tego lata w sugerowanej cenie $99,99.